top of page
Solikit logo.png
Tarım Drone

SOLIKIT, kırmızı Kaliforniya solucanlarndan elde edilen biogübre özüdür. Açık alanlarda ve seralarda yetiştirilen bütün tarım ürünlerinde geniş kullanımı olan son derece etkili, ekolojik humin bir gübredir. Sebze, buğday, mısır, ayçiçeği, üzüm, meyve, çilek gibi ekinlerde, çiçek ve süs çalılarda, çim alanlarında, uçucu yağ taşıyan bitkilerde, lif bitkileri ve ilaç özelliği olan bitkilerde, ağaç türlerinde v.s. kullanılır. Öz, çözünmüş olarak, biogübrenin en önemli besin içeriklerini – Humik asitler, Fulvik asitler ve bitki için gereken tüm makro ve mikro elementleri, konsantre halinde içermektedir. Onun bu özellikleri bitkilerin çoğaltılmadan önce ve büyüme sırasında toprak gübresi olarak kullanılmasını aynı zamanda yaprak gübresi olarak kullanılmasın da izin vermektedir.

Solikit Avantajları

  • Bitkiler için aynı zamanda hem besin maddeleri kaynağı olarak, hem de büyüme stimülatörü olarak kullanılmaktadır.

  •   Humus maddesine yoksul topraklara toprak zenginleştiricisi olarak kullanılır. Yararlı toprak mikroflorayı canlandırıyor ve toprağın genel    yapısını iyileştiriyor ve toprağın organik elementleri bitkilerin alınabileceği yapıya dönüştürüyor.

  •   Yüksek organik nitrojen içeriği organik maddeye yoksun topraklar için son derece önemli, özellikle uzun mineral gübrelemeden sonra.

  •   İçerdiği besin maddeleri daha uzun sürede toprağın içinde kalabiliyor, bu da bitkilerin onları daha iyi algılamalarını sağlıyor.

  •   Hızlı bir şekilde suyun içinde eriyor ve tarımda kullanılan bütün ilaç ve gübrelerle uyumludur. 

Image by Etienne Girardet
bottom of page