TORF YAKITLARI

Ürünler

A-)PARÇA TORF YAKITI

Topak turba yakıt parçalanma düzeyi, daha düşük olmayan% 25 ile turba bileşik tipi ile elde edilir. Bu katı yakıt kazanlarında kolayca  kullanılabilir olduğu için, (şömineler) Litvanya en ucuz yakıtlardan biridir. Kömür (65%) ve (% 30 kadar), oksijen, bu turba, kimyasal formülü ile oluşturulur. Topak turba değişik boyutlarda (örn 300x130x110 mm) topaklar bölünebilir ve% 10 parçacıklar kadar ihtiva edebilecektir.

 

 

 

B-)YARI BRİKETLEME TORF YAKITI

Turba yakıt yarı briketler mükemmel kalitede katı yakıt olarak kabul edilir ve yüksek segmentasyon-düşük bataklık ufalanmış turbadan üretilmektedir. Turba briketler için hammadde turba yosununu  yüksek düzeyde ısı içeren Litvanyadatek bataklık olan Pabalvi turba bataklıklarından hasat edilir. Turba nem 22% kadar kurutulur; İnce formları (180 x 80 x (30-70) mm)  briketler içine basıldığında.

 

 

 

C-)UFALANMIŞ TORF YAKITI

Ufalanmış turba yakıt  dışında bırakarak kurutlduktan sonra, turba bataklık tabakaları yüzeyi ufalanarak üretilir. Sonra turba karavanlar içine alınır. Ufalanmış turba yosunu endüstriyel kazanlar ve ev kazanlarında ısıtma için kullanılabilir.

Torf Yakıtı;

Bu çevre dostu katı yakıt Litvanya’da hasat edilmekte ve biyo-yakıt olarak kullanılmaktadır.Turba yaygın olarak kullanılan ahşap yongadan daha fazla ısı üretir. Turba yakıt katı yakıt kazanları, fırınlar veya şöminelerde kullanmakta, turba külleri toprak kalitesinin iyileştirilmesi açısından mükemmel bir gübre olarak kabul edilmektedir.