MALÇ

Ürünler

A-)DEKORATİF MALÇ

Dekoratif saman örtüleri ortamınız tanıtımı için harika bir dekoratif bir araçtır. Malç, toprak nemi muhafazası ile % 60 oranında su tutar. Yaz - kış ve düşük yüksek sıcaklıklarda mevsimsel sıcaklık değişimlerinden  kökleri korur. Güneşin direk ışınlarından bitkiyi korur,yabancı ot gelişimini, azaltır. Toprağın yağmurla yıkanmasını  ve rüzgar ile toprak zerreciklerinin taşınmasını yani erozyondan toprağı korur. Ufalanan toprakları koruyarak köklerin daha kolay nefes almasını sağlar.

KULLANIM: Öncelikle, kullanılacak alanın yabancı otlardan tamamen arındırılması ve pürüssüz bir zemin olması gerekmektedir.  2-5 cm kalınlığında malç ile zemin örtülür. Malç kullanımı tüm iç ve dış mekan süs bitkilerinde, peyzaj alanlarında kullanılır: 2-3 yılda bir tabaka malç 2-3 cm eklenir. Geniş yapraklı ağaçların, öğütülmüş, elenmiş ve renkli (0-30 mm) ahşaplarından, yapılmıştır.

Nötrdür , darbelerden ve  erozyondan korur, zeminin  pH’sını korur.

Tüm yıl boyunca kullanılabilir.

Renkler: kahverengi, kiremit kırmızısı.

B-)HOBİ BAHÇELERİ VE MUTFAK BAHÇELERİ İÇİN TORF MALÇI

Hobi bahçeleri ve mutfak bahçeleri için  üretilenturba malç bahçe ve mutfak-bahçe bitkileri beslenmesi için bir malçlama örtüsüdür. Organik malç yavaş yavaş çürüyen ve  toprak nemini koruyanbir malzemelerdir.Malç% 60 oranında topraktan su buharlaşmasını azaltır. Bu, mevsimsel sıcaklık dalgalanmaları karşı kökleri korur kış ve yaz aylarında daha düşük sıcaklık ve yüksek sıcaklıklara karşı bitkiyi korur, optimum hava geçirgenliği sağlar ve toprak ufalanabilirliğini korur, yabani otların büyümesini durdurur, bitki kök  gelişimini uyarır ve kısmen sinekler (mantar sivrisinekleri) yaygınlaşmasına karşı önleyeci organik materyal içerir.

KULLANIM: Malç bitki ve bahçe yatağını yabancı otlardan arındırarak  ve eşit kabartmak suretiyle malç 2-5 cm'lik katmanda toprak alanlarında uygulanır. Biz malç kullanmadan önce bitkilere gübreleme yapılmasını tavsiye ederiz. 2-3 yıl sonra 2-3 cm tabakaya tekrar malç uygulaması yapılmalıdır.

Hacim - 60 lt.