VERMITORF Nedir ?

Ürünler

Göl yataklarındaki su seviyesinin düşmesiyle, bitki faaliyetlerinin ön plana çıkması, kışın su seviyesindeki artış ile bitkinin ölümü ve bu doğa olayının sürekli tekrarlanması ile bitki kök ve gövdelerinin binlerce yıl süren dönüşümlü birikimleri sonucunda oluşan organik toprak türüdür.

 

VERMITORF, organik bir toprak düzenleyicidir. Köklerin etrafındaki toprağın hava ve nemliliğini düzenleyerek ideal bir büyüme ortamı sağlar. Besin maddesi içermez. Saksılı süs bitkileri ve fidan yetiştiriciliğinde çok değerli bir materyaldir. Lifli yapıda olup, pH 5,5 - 6,5 veya 3,5 - 4,5 aralığındadır.

 

VERMITORF ya da diğer adıyla turba toprağı nemli ve çok yağış alan yaz sıcaklarının düşük olduğu yörelerde  bataklık  ve benzeri su altındaki arazilerde yetişen bitkilerin,(genellikle Sphagnum denilen yosunlar ve bataklık sazlarının) su dibinde çökerek kısmen çürümesi, su altında hava ile ilişkisi kesilmiş bir ortamda yıllarca çürüyüp birikerek kalın yataklar meydana getirmesi sonucu oluşur.

 

VERMITORF Özellikleri

 

 

Su tutma kapasitesi yüksektir.

Havalanma kapasitesi yüksektir.

Hastalık ve haşere taşımaz.

Ec ve ph'sı değişkendir.

Her türlü bitki yetiştirmeye uygundur.

Hacim olarak hafiftir.

Harç yapımı için çok elverişlidir.

Gerekli besin maddeleri ilave edilebilir

 

VERMITORF Kullanım Alanları

FRAKSİYONLAR

 

 

JSC "Durpeta" ürünlerini geniş bir yelpazede üretir. turba çeşitlerinden farklı yapıları olan istediğiniz ürünü seçebilirsiniz: 0-5, 5-10, 10-20, 20-40, 0-10, 0-20, 0-40 ve> 50 mm.

 

JSC "Durpeta" torf üretimini 10-70 litrelik torbalarda veya 150-250 litre çanta ve büyük balyalar şeklinde paketlemiştir. Her paket, orijinal reçeteye ve kompozisyona göre hazırlanır. Tüm malların bir veri yapısı ve  işareti olabilir.

 

Her tabla, aynı zamanda otomatik bir etiketleme sistemi ile tespit edilir.